Wartościowe kakao

Informacje o produktach

Ten artykuł został opublikowany 6 miesięcy temu

Kubek gorącego kakao z rana doskonale może zastąpić nam kawę. Podobnie jak kawa pobudza nasz organizm, dodaje energii i z pewnością jest zdrowsze dla naszego organizmu. Nie wypłukuje witamin a wzmacnia poprzez bogate źródło magnezu, wapnia, cynku, fosforu, chromu, żelaza i manganu, witaminy: A, E i z grupy B.

Kakao poprawia humor i samopoczucie a także koncentrację. Odpowiedzialny jest za to tryptofan, który wykorzystywany przez mózg pobudza do wytwarzania serotoniny zapewniając spokój i uczucie szczęścia. Inny składnik – fenyloetyloamina pobudza w nas ekscytację redukując stres i wyczerpanie. Oprócz białka i tłuszczu kakao zawiera także alkaloidy: teobrominę i kofeinę o działaniu pobudzającym, w ilościach nie przekraczających norm zalecanych. Zawarta w nim teobromina działa regenerująco zarówno po wysiłku fizycznym, jak i psychicznym. Przeciwutleniacze, które dostarczamy między innymi dzięki piciu kakao mają właściwości antyrakowe, przede wszystkim chronią przed rakiem jelita grubego. Zawdzięczamy im również ochronę przed wirusami, chorobami skóry i młodość dla naszych komórek.

Kakao wykorzystywane często w zabiegach kosmetycznych służy urodzie, przedłużeniu młodości i poprawie nawilżenia. Bogaty skład biochemiczny nasion kakaowca zawiera molekuły o wartościach nawilżających, rewitalizujących, tonizujących i regenerujących. Szczególnie polecane dla osób z suchą i zmęczoną skórą. Zawarte w nich flawanoidy opóźniają starzenie. Jego właściwości mają wpływ na poprawę krążenia, przez co jest doskonałym afrodyzjakiem. Zaleca się wieczorem picie gorącego kubka kakao lub zjedzenie kawałka gorzkiej czekolady. Pamiętajmy jednak, że prawdziwe kakao pochodzi z drzewa kakaowca i jest wartościowym napojem w porównaniu do wielu proponowanych na rynku produktów, często przesładzanyc h i ze sztucznymi barwnikami. Zwracaj uwagę aby kupować czyste kakao a nie gotowe mieszanki.

Smacznego

Tagi

Podobne artykuły

Wszelkie prawa zastrzeżone © Dieta-Trojmiasto.pl | Blogodieta.pl

Projekt i realizacja Web Room Studio